تبلیغات
کوچه 74 - تلاش برای گرایش دانشجویان به مسیحیت در برخی از دانشگاه های اهواز

کوچه 74

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ کوچه 74 خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری

اخبار رسیده حکایت از تلاش برخی افراد برای جذب دانشجویان در سطح برخی دانشگاه های اهواز به سمت مسیحیت دارد.

به گزارش موج چهارم، بنابر اخبار رسیده برخی از افراد به عنوان مبلغ مسیحیت در سطح دانشگاه های اهواز با استفاده از روش های گوناگون در تلاش برای جذب دانشجویان به سمت مسیحیت می باشند.

 

اینکه این افراد تاکنون تا چه میزان در پیشبرد برنامه های خود موفق بوده اند به درستی مشخص نیست اما بنابر اظهارات نهاد مددرسانی مسیحی “درهای باز” از سال ۲۰۰۱ جنبش “کلیساهای خانگی” برای جذب نوکیشان مسیحی در ایران آغاز شده است، البته باید متذکر شد که آنچه در رسانه های غربی “جنبش کلیساهای خانگی” عنوان می شود، نه یک جنبش خودجوش اجتماعی در برابر ایدئولوژی مسلط و حاکم؛ بلکه پروژه ای خزنده و مزورانه است که با هزینه های مالی و پشتوانه های سنگین فکری و فرهنگی، از سوی کشورهای غربی در جوامع اسلامی، ترویج و گسترش پیدا کرده و حمایت می گردد.

 

گفتنی است کلیساهای خانگی، منازلی هستند که کشیشان مسیحی یا افراد مرتد تازه جذب شده، مالکیت و یا اجاره آنها را در اختیار دارند. این محل ها از سوی سازمان ‌های کلیسایی با مبالغ قابل توجهی به اجاره در آورده می ‌شوند تا امورات جذب در آنها صورت گیرد.

 

این اماکن عمدتاً شاهد رجوع جوانان و نوکیشان تازه جذب شده هستند. همچنین برخی کتب، سی‌دی ‌ها و جزوات، شب نامه‌ها و وبلاگ ‌های اینترنتی، از این اماکن تهیه، توزیع و به روز رسانی می‌شوند.

 

پاپ بندیکت شانزدهم رهبر قبلی کاتولیک های جهان نیز در دیدار با نمایندگان کلیسای کاتولیک ایران تشکیل کلیساهای خانگی را یکی از کم‌هزینه‌ترین راه‌ها برای تبلیغ مسیحیت در ایران ارزیابی کرده‌است.

 

با این تفاسیر از مسئولان دانشگاهی و نهادهای نظارتی دانشگاه های استان خوزستان و شهر اهواز انتظار می رود که در زمینه فعالیت اینگونه افراد دقت نمایند.

طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها:دانشگاه اهواز، اهواز، دانشگاه، درس، ترم بهمن، کلیسا،

[ دوشنبه 27 بهمن 1393 ] [ 01:17 ب.ظ ] [ هادی ]

[ نظرات() ]